Bebek


Çok uzun zamandır yazı yazamamıştım. Aslında hep yazı yazacağım diye planladım ama  hayata geçiremedim .

Neyse uzun bir aradan sonra tekrar merhaba J

İçim kıpır kıpır,, havaların güzelliğinden mi yoksa güzel gelişmelerin olmasından bilemem ama ben bu halimi çok seviyorum ve çok mutlu oluyorum

Haftaya çoooook güzel bir haberle başladım. Hala oluyorum J Kardeşim eşi, ilk bebeğine hamile….

Allahın izni ile 8 ay sonra aramıza ailemizin en miniği katılacak. Tabi prens mi gelecek, prenses mi gelecek henüz bilmiyoruz ama,büyük heyecan ve mutlulukla miniğimizi beklediğimiz kesin. İlginç olan bir şey daha var. Bu güzel haberi aldığım gün ilginç bir şekilde Baby Shower Partilerinde kullanılabilecek çok cici malzemeler almıştım. İçimde çok güzel bir Baby Shower Partisi hazırlama isteği vardı. Hatta malzemeleri alırken de keşke etrafımdan biri hamile kalsa da keyifli bir organizasyon yapsak diye geçirmiştim. Ve bunu düşündükten 5-6 sat sonra miniğimizin yola çıktığını öğrendim J)) Hayatın süprizlerle dolu olduğunu bir kez daha hissettim.

Bir insanı dünyaya getirmek nasıl bir mucizedir. Düşündüğüm zaman hala akıl erdiremiyorum. Ve bu güzel duyguyu en yoğun hali ile hissetmek ,biz bayanlara tanınmış bir lutuf ….  Ben bu duyguyu henüz tatmamış ,ama tatmayı çook isteyen bir bayan olarak yeni bir varoluşun , bebeğin insanın hayatına çok güzel bir farkındalık kattığına inanıyorum.

Ben yeğenlerine çok düşkün bir insanım, doğdukları günden beri ,her insanın bir birey olduğuna inandığımdan dolayı tüm yeğenlerime hak ettikleri önemi , ilgiyi ve sevgiyi  elimden geldiğince vermeye çalıştım. Ve karşılığında onların masum sevgilerini kazanarak şu anda dünyanın en mutlu halaları ve teyzeleri arasında hissediyorum kendimi.  Hele bir de hayatıma pastacılığın girmesi ile yeğenlerimin en çok sevdikleri hala ve en çok sevdikleri teyze ünvanımı da büyük bir zevkle taşıyorum.  Neden mi ; çünkü artık doğum günüdeki pasta, kurabiye ve cupcaklerin konularını 6 ay öncesinden konuşmaya başlıyoruz. Bana devamlı yeni fikirlerle gelip acaba pastamız böylemi olsa , yoksa şöyle mi olsa……vs diyorlar. Büyük bir zevke onların bu sohbetlerine dahil oluyorum. Çünkü çocukların inanılmaz hayal dünyaları var. Benden nasıl pastalar istediklerine inanamazsınız J)) Şimdi bu güzel sohbetleri gerçekleştireceğim bir yeğenim daha katılacak aramıza, ve bu durum  beni daha da mutlu , daha da zengin biri yapıyor.

Tabi doğum günlerinden önce güzel bir Baby Shower için daha neler yapabilirim diye düşünmeye başladım bile. Bakalım ortaya nasıl güzel şeyler çıkacak. Şimdiden resimleri sizinle paylaşma sözünü veriyorum .

Bu arada iki buçuk ay önce yeni bebekleri  Ege’yi kucağına alan sevgili Gökhan- Esra çiftine resimlerini yazımda paylaşmama izni verdikleri için teşekkür ediyorum.

BU güzel duyguyu her bayanın büyük bir zevkle yaşamasını dileyerek  ,sevgiyle kalın diyorum.

Ebru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir